Strona główna » Opis jakości dywaników welurowych - MINI ŚCIĄGA

Rekomendacje

 
 

 

Kontakt

Systemy płatności

 • PayU
 • Paynow

Statystyka

 • Aktualnie klientów na stronie: 29
 • Sklep odwiedziło: 47418141 klientów
 • Sklep działa od: 01-12-2007
Dobór dywaników

Opis jakości dywaników welurowych - MINI ŚCIĄGA

Różnice, na które należy zwracać uwagę przy wyborze dywaników:

 • Rodzaj Runa (waga runa, a nie waga całkowita!!)- sposób wykonania np. wykładzina pętelkowa czy tuftowana, oraz z czego jest wykonana (polipropylen czy poliamid) oraz oczywiście gramatura runa (mniej istotna jest gramatura całkowita ze względu na opcje wyboru spodu dywanika, które fałszywie mogą wskazywać że dywaniki są dobrej jakości, bo są ciężkie).
 
 • Spód Dywanika -  granulat może z czasem się wykruszać, gel gumowy jest trwalszy (błędnie nazywany przez niektórych litą gumą, co jest nieprawdą, ponieważ jest to rodzaj gelu silikonowego), crumtech jest cienką warstwą gumy na filcu - wytrzymalszy niż gel gumowy. Elastyczną gumą w naszych jakościach możemy nazwać spód dywaniki w jakości DIAMOND, które posiadają od spodu gumowe elastyczne kolce.
 
 • Wykończenia - przędza jest najtańsza, ale wytrzymałościowo najsłabsza (po jakimś czasie może się mechacić). Lamówka dziana wizualnie przyjemna, lecz z czasem również może się mechacić. Lamówka welurowa jest wytrzymalsza niż dziana, o strukturze matowej. Ekoskóra (plastyczny materiał, który wyglądem przypomina ekoskórę), jest tak trwała jak lamówka welurowa, jednakże dużo łatwiejsza w utrzymaniu czystości, zabrudzenia przecieramy wilgotną szmatką. Lamówka nubukowa - trwała, matowa, estetyczna, jednakże trudniejsza w utrzymaniu czystości. Ciekawostka: wszystkie nasz lamówki są podwinięte do środka, dzięki czemu wygląda to estetyczniej, w konsekwencji dywaniki są trwalsze. Czasami widzimy oferty, na których widoczne jest postrzępione/nierówne wykończenie u góry. Nie wygląda to ładnie, ale niewątpliwie jest to oszczędność kosztów dla producenta - lamówki kupuje się na metry kwadratowe, a użycie lamówki 25mm daje sporą oszczędność. My zużywamy 30mm, gdzie 5mm jest zawinięte pod spód, co bardzo przekłada się na wygląd końcowy :-)
 
 • Grubość Dywanika - zalecamy nie sugerować się grubością całkowitą dywanika, każdy "spód" ma inne parametry techniczne, jak również runo może być innego rodzaju (bardziej lub mniej zbite) co przekłada się na ostateczną grubość. Przykład: LUX jest dywanikiem cieńszym o 1/3 niż PLATINUM, bowiem przy jego wykonaniu użyto gelu gumowego. Spód w jakości PLATINUM to crumtech, ma 2mm warstwę filcu pomiędzy spodem i runem. Na większości aukcji staramy się dodawać zdjęcie poglądowe z monetą dla lepszego rozeznania.
 

Podstawowe jakości dostępnych u nas dywaników:

 • Na Komisy - wykładzina pętelkowa, gramatura runa 300-400gr na m2, gramatura całkowita około 1500gr na m2, spód dywanika granulat. Dywaniki tej jakości są skierowane do klientów szykujących samochód do sprzedaży. UWAGA! Producent dywaników wycofał wykładzinę z oferty, tłumacząc swoją decyzję zbyt niską jakością produktu. Jednakże z myślą o właścicielach komisów samochodowych dołożymy wszelkich starań, aby wykładzina wróciła do oferty.
 
 • Economy  -wykładzina pętelkowa, gramatura runa około 500gr na m2, gramatura całkowita około 1600gr na m2, spód dywanika granulat. Zakup tych dywaników sugerowany jest klientom, którzy rzadko korzystają z samochód lub chcą odświeżyć auto przed sprzedażą.
 
 • Silver - wykładzina pętelkowa, gramatura runa około 700gr na m2, gramatura całkowita około 2000gr nam2, spód dywanika granulat. Dla wydłużenia żywotności dywaników, łatka naszyta na dywaniku kierowcy jest poliamidowa (tylko na czarnych dywanikach). Zakup dywaniki tej jakość sugerujemy klientom, którzy chcą w miarę tanio poprawić wygląd wnętrza samochodu oraz zabezpieczyć podłogę.
 
 • Premium - Wykładzina tuftowana (igłowana), polipropylenowa, gramatura runa około 600gr na m2, gramatura całkowita około 2200gr na m2, spód dywanika gel gumowy. Prosty włos na dywanikach utrzymaniu ich czyszczenie, drobinki piasku nie wplątują się we włókna. Na życzenie klienta wszywamy łatkę wzmacniającą na dywaniku kierowcy. Przy tej jakości sugerujemy zakup bez "wzmocnienia", bowiem nie wpływa ona na długość użytkowania produktu, a dodatkowe pogrubione może wpływać na komfort jazdy.
 
 • GOLD - wykładzina tuftowana (igłowana), polipropylenowa, gramatura runa około 750gr na m2, gramatura całkowita około 2350gr na m2, spód dywanika gel gumowy. Od wykładziny Premium różni się grubością i trwałością.
 
 • Ryps - Dywaniki Rypsowe, gramatura runa około 1100gr na m2, gramatura całkowita około 2200gr na m2, spód dywanika pianka poliuretanowa (PU) -  rodzaj gąbki. Lubiane i znane, zwłaszcza wśród posiadaczy aut pewnej niemieckiej marki. Dzięki specjalnej technice tkania (runo jest bardzo zbite) i zastosowanemu polipropylenowi, dywaniki samochodowe są wyjątkowo trwałe i solidne, a pianka od spodu zapobiega ich przesuwaniu.
 

Wykładziny Poliamidowe, z reguły stosowane w oryginalnych dywanikach większości marek:

 • Lux - Wykładzina tuftowana (igłowana) poliamidowa, gramatura runa około 800gr na m2, gramatura całkowita około 2450gr na m2, spód dywanika gel gumowy. Runo jest jeszcze łatwiejsze w czyszczeniu oraz dużo delikatniejsze i milsze w dotyku. Dodatkowo poliamid jest zdecydowanie trwalszy, mniej się ugniata pod piętami w porównaniu do tańszych wykładzin.
 
 • Platinum – Wykładzina tuftowana (igłowana) poliamidowa, gramatura runa około 800gr na m2, gramatura całkowita na m2 około 2500gr, spód dywanika Crumtech (wytrzymalszy od gelu). Mimo iż na pierwszy rzut oka Crumtech może wyglądać jak zwykły granulat, różni się od niego zdecydowanie. Jest to cienka warstwa gumy na filcu. Ich zaletą jest to, że nie sztywnieją na mrozie, a dzięki zawartości filcu są także milsze w dotyku i grubszei. Trwałość runa taka sama jak w jakości LUX.
 
 • Diamond – Wykładzina tuftowana (igłowana) poliamidowa, gramatura runa około 800gr na m2, gramatura całkowita ponad 2700gr na m2, spód dywanika guma termoplastyczna z kolcami. Ulubieniec klientów, którzy cenią sobie niemalże pancerną trwałość. Najlepsza z dostępnych u nas jakości. Sama grubość i jakość runa pozostaje bez zmian w stosunku do jakości LUX/PLATINUM, gumowe kolce znajdujące się na spodzie dywaników zapobiegają ich przesuwaniu. UWAGA! Dywanik może wydawać się nieco cieńszy niż powyższe jakości, jednakże wynika to z rodzaju technologii wtapiania w wykładzinę (a co za tym idzie, wpływa to również na dużą wytrzymałość dywaników DIAMOND).
 

Ciekawostką jest, że większość dywaników nie oryginalnych tzw. "aftermarketowych" sprzedawanych w Europie jest wykonanych z wykładzin produkowanych w trzech fabrykach (dwie w Holandii i jedna w Belgii) więc producenci nie mają zbyt wielkiego wyboru :-)

W naszych ofertach co jakiś czas dokonywane są zmiany dotyczące gramatury lub kolorów, wynikające z cały czas powiększającej się oferty oraz zmian w wykładzinach. Cały czas staramy się dostosowywać do życzeń klientów :-)


Przejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu